Přemýšlíte nad tím, že nabídnete svůj byt na prodej v Mariánských Lázních, ale nemáte s tím žádné zkušenosti? V tomto článku vám představíme hlavní výhody prodeje nemovitosti přes realitní kancelář, která je oproti nezkušených lidem vždy několik kroků napřed. Zjistíte, čeho si místní na městě a jeho vedení nejvíce cení. Rovněž vám představíme i hlavní důvody, proč si toto lázeňské město pro život vybrat.

 

Čím větší byt na prodej nabízíte, tím déle ho budete prodávat

Věděli jste, že průměrná doba prodeje nemovitosti se pohybuje od 3 do 6 měsíců? Tato lhůta je ovlivněna typem nemovitosti, její velikostí, stavem a umístěním. Obecně platí, že čím větší daný byt je, tím déle trvá ho prodat.

Tato situace je způsobena rostoucí cenou bytů, které se promítlo i na nájemním bydlení. Až 25 % měsíčních výdajů připadá právě na bydlení. Na odbyt jdou nejvíce malé byty, ve kterých mohou žít mladé rodiny, singles i staří lidé. Navíc se s nimi pojí i nižší poplatky na vodu a energii, které lze ještě snížit napříkla instalací úsporné vodovodní baterie. Takové se v nabídce ohřejí nejkratší dobu a u těch velkých je to logicky přesně naopak.

 

Najít zájemce není totéž jako prodat

I v případě, že najdete zájemce krátce po zveřejnění inzerátu a vše půjde jako po másle, může se celý proces prodeje nemovitosti protáhnout i o několik týdnů či měsíců. Můžete čekat na přípravu smluv a na to, než si kupující vyřídí hypoteční úvěr.

 

Přečtěte si hlavní důvody, proč nabídnout byt v Mariánských Lázních přes realitní kancelář

ZNALOST TRHU

Odborný poradce, který vám bude přidělen, zná dobře realitní trh Mariánských lázní. To znamená, že přesně ví, za jakou cenu může byt nabídnout, aby se rychle prodal a nezůstal v nabídce několik měsíců. Má databázi kontaktů, rozsáhlé marketingové možnosti, statistiky a cenné znalosti i zkušenosti.

Můžete si vybrat realitku, která se specializuje výhradně jen na Mariánské Lázně. V takovém případě přesně ví na jakou skupinu osob cílit a kdy prodej realizovat.

ČASOVÁ ÚSPORA

Realitky zajistí kompletní průběh prodeje – byt prezentují, propagují, zajišťují prohlídky, připravují smlouvy a další podklady, zastřešují finanční a právní záležitosti a předávají nemovitost.

SCHOPNOST VYJEDNÁVAT

Dokážou přilákat potenciální kupce a byt odprezentovat tak, aby působil lákavě i přes případné nedostatky. Rovněž ví, jak nemovitost na prodej připravit, aby se co nejrychleji prodala.

BEZPEČNOST

Nemusíte se o nic starat, protože celý proces má pod kontrolou zkušený odborník. Odpadají vám starosti se všemi aktivitami, které byste jinak museli mít pod kontrolou vy sami. Zjistěte i další důvody, proč je dobré prodat nemovitost přes realitku.

 

Dejte šanci životu v Mariánských lázních

Mariánské Lázně jsou ideálním místem pro mladé rodiny, které chtějí vychovávat své děti na bezpečném a klidném místě s bohatou zelení a kulturním vyžitím. Místní obyvatelé hodnotí pozitivně stav mateřských a základních škol.

Město je vhodným místem i pro seniory, kteří preferují klidná místa s vysokou úrovní zdravotnictví a sociálních služeb.

Z dotazníkového šetření z roku 2015 vyplývá, že se současnou situací ve městě je spokojeno 79,9 % obyvatelstva. Nejvíce si pochvalují stav zeleně a celkovou kvalitu okolního životního prostředí. Dále pak údržbu města, jeho prostředí (stavby a architekturu) a veřejné služby.

Mariánské Lázně spadají do Karlovarského kraje, kde došlo v uplynulém roce 2019 k nejmenšímu nárůstu cen bytů a nájemného. V plánu jsou i startovací byty pro mladé, které by měly zabránit jejich odlivu.

Nezaměstnanost je nízká, avšak drtivá většina všech pracovních pozic se týká lázeňství, které je spolu s cestovním ruchem významným ekonomickým odvětvím.

Dokážete si představit život v lázeňském městě, kde je během sezony vysoká koncentrace turistů?

Související příspěvky

Peter Wang