Jak na zpevnění prsou? Plastiky pro svůdný dekolt už dávno nepředstavují společenské tabu! K modelaci, jenž u nás ročně podstoupí tisíce žen, se dnes stavíme velmi otevřeně bez jakékoli stigmatizace. Ani vy už nemusíte o perfektních křivkách jen snít!

Zpevnění prsou – plastiku by podle průzkumu uvítalo 71 % žen.

Alespoň to vyplývá z průzkumu zpracovaném pro v odborný časopis Body Image. Ženy nejčastěji touží po jeho zvětšení, jako neestetickou ale vnímají i asymetrii a ztrátu pevnosti. Tato vada na kráse navíc může vést k řadě zdravotních problémů a každodenních omezení. Jsou to:

  • bolesti páteře a ramen
  • migrény
  • dermatologické mykózy v kožních záhybech
  • limitace sportovních aktivit
  • zúžené možnosti při nákupu oblečení

Ztráta pevnosti prsu – co ji způsobuje a kdy je na místě uvažovat o operaci?

O ptóze čili poklesu prsu hovoříme tehdy, pokud se linie bradavky ocitne pod úrovní podprsní rýhy. Typicky se s ní potýkají ženy po těhotenství, kdy hormonální změny, váhové výkyvy a kojení zapříčiní povolení prsní tkáně. Negativně tvar prsu ovlivňuje i stárnutí kůže, geny a nevhodné spodní prádlo.

Prvotní impuls k podstoupení zákroku by měl samozřejmě vycházet od vás. Pokud nejste se vzhledem svého poprsí spokojena, nebo vám způsobuje zdravotní problémy, obraťte se na plastického chirurga. Ten po důkladné konzultaci určí, zda a v jakém rozsahu je operace vhodná.

Jak modelace prsu probíhá?

Podstata zákroku spočívá v redukci povislé kůže a přesunu prsního dvorce. V závislosti na stupni ptózy a přání klientky operatér zvolí variantu postupu. Ty se odlišují způsobem vedení operačních řezů a tím, zda budou při zákroku vloženy prsní implantáty či nikoli. Samotný výkon trvá 1 až 3 hodiny, provádí se v celkové anestezii a následuje po něm jednodenní hospitalizace.

 

  • Periareolární mammaplastika

Velmi mírná ptóza menších a lehkých ňader může být řešena touto šetrnou cestou. Řez je veden kolem dvorce, který se poté jednoduše přesune vzhůru. V praxi se ale tento postup používá výjimečně.

 

  • Vertikální mammaplastika

Uplatní se v případě střední a mírné ptózy, kdy není možné použít předešlou metodu. Řez se provádí kolem dvorce a poté svisle dolů směrem k podprsní rýze.

 

  • Klasická modelace

Pro korekci výrazně povislých prsů, kdy bradavka je více než 3 cm pod úrovní prsní rýhy, je nutné přidat vodorovný řez vedený prsní rýhou. S touto alternativou se setkáte nejčastěji.

 

  • Zpevnění s/bez použití implantátů

Při modelaci dochází k redukci nadbytečné kůže, což vede téměř vždy ke zmenšení prsu. Pokud tento efekt pacientka vnímá jako nežádoucí, lze voperovat prsní implantáty během téhož zákroku, nebo v rámci samostatné operace.

Zůstane po zákroku jizva?

V podstatě každé porušení tkáně zanechává jizvy. Jejich tvar i rozsah záleží na zvolené metodě operace, šikovnosti chirurga a vaší následné péči. Pokud pro zákrok zvolíte kvalitní zařízení a dodržíte pokyny lékaře, pak budou nepatrné a bez problému je ukryjete pod prádlo či plavky.

Minimálně invazivní zákroky zanechávají jizvy pouze kolem dvorců. Nejrozsáhlejší jizvy ve tvaru obráceného „T“ a kotvy zůstávají po kompletní klasické modelaci prsu.

Konzultace vám otevře cestu k perfektním křivkám.

Ať už přemýšlíte o zpevnění poprsí z důvodů čistě estetických či zdravotních, zažádejte o nezávaznou konzultaci! Uděláte tak první krok k tomu cítit se zas sebevědomě a krásně ve svém těle.

Jste s pevností a tvarem svého poprsí spokojena? Pokud ne, co vás zrazuje od podstoupení mammaplastiky?

Peter Wang