iPhony od Apple se vyznačují svou spolehlivostí, propracovaným designem, a ovšem také křehkostí. Jaké tedy zvolit pouzdro na iPhone 4, aby bylo nejen praktické, ale splnilo také vysoké požadavky na vzhled?

Pořídit si pouzdro na iPhone 4 nebo ne?

Přiznejme si, že si svůj život bez mobilního telefonu, už ani neumíme představit; používáme ho nejen pro volání, ale plní funkci budíku, diáře, v mnoha případech nám nahrazuje i peněženku. Dá se tedy říci, že jej skoro nepustíme z ruky; a právě zde nastává to nebezpečí – jeden špatný pohyb nebo vyklouznutí a nový iPhone 4 musí do servisu. Tomu lze velmi dobře předejít ochranou telefonu praktickým pouzdrem, které dokáže v mnoha případech zabránit nejhoršímu a zachránit život vašemu telefonu.

Jaký typ uživatele iPhonu jste?

Uživatelé telefonů značky apple se dají rozdělit do tří skupin:

  1. Ti, kteří jakmile si koupí nový iPhone 4 jej opatří ochranným sklem a  stylovým krytem nebo pouzdrem, aby mu uchovali nový vzhled, co nejdéle.
  2. Další skupina majitelů mobilu si zprvu užívá nové zařízení “na ostro”. Obal na telefon kupují až tehdy, kdy dojde k nějakému drobnému poškození, jako je  třeba škrábanec na displeji a podobně.
  3. Třetí skupina uživatelů si pouzdro na telefon nepořídí vůbec. Nutno dodat, že k neprospěchu jejich přístroje a peněženky.

Pouzdro nebo kryt?

Znáte to.  Koupíte si nový iPhone 4 a začnete hledat na netu obal, vyskočí na vás nabídka pouzder a krytů, ale nejste si jisti, jaký je mezi nimi rozdíl, a který pro vás bude lepší. Jak se v tom orientovat?

Do pouzdra schováte celý přístroj, takže je lépe chráněn; mívá kapsičky na kartu nebo na bankovky. Typickým příkladem je flipové pouzdro nebo zasouvací pouzdro na opasek. Nevýhodou je nutnost otevírání flipu či vysouvání telefonu z pouzdra pro manipulaci.

Oproti tomu kdyt (obal) těsně obepne tělo telefonu, takže zachová velikost přístroje, stejně jako pouzdro zvyšuje odolnost telefonu, ale není třeba ho sundávat nebo otevírat při každé manipulaci s přístrojem. Navíc je k dostání v mnoha barevných variacích. Mezi nevýhody krytu patří menší ochrana displeje a nemá kapsičku na peníze.

Jak může pouzdro nebo obal pomoci ochránit můj iPhone 4?

Hned na začátku je dobré říci, že ani sebelepší pouzdro neochrání váš telefon proti pádu z velké výšky, přejetí autem nebo od utopení v řece. A teď si říkáte “jaký smysl má tedy pořídit si obal na iPhone?”.  Smysl to má – drobnější poškození hrozí denně – počínaje pádem ze stolu a konče třeba škrábancem něčím ostrým Kryty, pouzdra a ochranné fólie na displej nav íc usnadňují manipulaci a zpevňují konstrukci přístroje. Uznejte, že iPhone v plastovém nebo koženém obalu v ruce sedí mnohem lépe než jeho holé tělo. Kryty a pouzdra navíc splňují i estetickou funkci a díky pestré nabídce barevných vzorů umožňují měnit vzhled vašeho přístroje během pár vteřin.

Pouzdra a obaly také jako módní doplněk

Telefony od Apple určitě nejsou levnou záležitost. Pro mnoho z nás  jsou však symbolem spolehlivosti a kvality, za kterou si rádi připlatíme. Jednou z mála nevýhod iPhonu 4, je jeho provedení pouze ve dvou barvách. Tento nedostatek však hravě vyřeší plastové kryty a pouzdra, jejichž cena není až tak vysoká. jejich střídáním  lze  pokaždé docílit  nový vzhled telefonu. A bude záležet jen a jen na vás, zda preferujete obaly s vtipnými nápisy a obrázky nebo decentní průhledná pouzdra, z široké nabídky na trhu si jistě vyberete.

Chcete-li předejít drahým opravám svého iPhonu 4 nebo 4S, budou obaly a pouzdra jistě dobrou investicí do životnosti vašeho přístroje. Opatrnosti není nikdy nazbyt a u takto drahých zařízení obzvlášť. Nechcete přece trnout hrůzou pokaždé, když si vaše dítě vezme váš telefon do ruky?

Jakým způsobem chráníte svůj iPhone 4? Dáváte přednost pouzdrům před kryty? 

 

Peter Wang