Představte si, jaké by to bylo, kdybyste se nemusely každý den líčit a již po probuzení vypadaly jako s čerstvě naneseným make-upem. Díky pokroku dnešní doby si to nemusíte jen představovat a můžete se objednat na permanentní make-up, po kterém budete vypadat upraveně za každé situace.

 

5 důvodů, proč dát permanentnímu make-upu šanci

ČASOVÁ ÚSPORA

Ráno již nebudete muset vstávat dřív, abyste si nalíčily oči a dokreslily obočí, protože vše bude hotové již po probuzení. Díky tomu si budete moci přispat nebo ušetřený čas věnovat jiným aktivitám.

Časovou úsporu jistě oceníte i při cestování, kdy necháte dekorativní kosmetiku doma a ušetříte si místo v kufru.

UPRAVENÝ VZHLED ZA KAŽDÉ SITUACE

Necítíte se bez líčidel komfortně a to má vliv na vaše sebevědomí? Díky permanentnímu make-upu budete vypadat upraveně i v posilovně, v bazénu nebo při termálních procedurách.

DOSAŽENÍ SYMETRIE

Trápí vás viditelný nesoulad mezi levou a pravou částí obličeje? PM vám může pomoci i v tomto případě, kdy odstraní nedostatky jako chybějící chloupky v obočí nebo nevýraznou konturu rtů.

MOŽNOST POUŽITÍ DEKORATIVNÍ KOSMETIKY

To, že si necháte udělat permanentní make-up ještě neznamená, že již nemůžete používat dekorativní kosmetiku. V případě, že si budete chtít vytvořit večerní líčení nebo svůj vzhled měnit podle nálady, můžete to klidně udělat a výhodou je, že díky PM již máte základ, na kterém můžete dále stavět.

ŘEŠENÍ PRO KAŽDÝ TYP PLETI

Trápí vás citlivá pokožka nebo se vám po použití dekorativní kosmetiky objevuje vyrážka? S tím je konec, pokud se rozhodnete pro permanentní make-up, který je vhodný pro každý typ pleti. Používají se hypoalergenní pigmenty, takže je zde i nulové riziko alergické reakce.

 

Co všechno je možné permanentním make-upem vylepšit a jaký výsledný efekt lze očekávat?

Cílem každé specialistky na permanentní make-up by mělo být podtržení přirozené krásy. Vždy by měla ctít vaše přání, ale zároveň by měl zvítězit zdravý rozum a zkušenosti specialistky. Výsledkem PM je odstranění nedostatků a nerovností s cílem udělat z nich přednost.

OBOČÍ

  • Obočí je nejčastěji upravovanou částí obličeje, protože může zcela změnit výraz ve tváři, a proto existuje i nejvíce technik, aby si vybrala opravdu každá žena.
  • Častým důvodem pro PM je asymetrie mezi levým a pravým obočím, která je tímto jednoduchým estetickým zákrokem odstraněna.
  • Je možné upravit šířku, délku, barvu i hustotu.
  • Pigment se vybírá dle fototypu klientky, barvy vlasů a věku.

Tip: Seznamte se s trendy v úpravě obočí.

RTY

  • Technika se vybírá s ohledem na aktuální stav rtů a požadovaný výsledek.
  • Je možné nechat si zvýraznit kontury i celou oblast rtů a tím jim dodat na plnosti.
  • Pigmenty se vybírají s ohledem na současnou barvu rtů nebo odstín oblíbené rtěnky, se kterou jste zvyklé se líčit.

OČNÍ LINKY

  • Cílem PM očních linek je zvýraznění očí a optické zahuštění řas.
  • Technika je vhodná pro ženy každého věku.
  • Klientky si vybírají mezi jemnou linkou a širokou linkou s výraznějším zakončením.

 

Permanentní make-up má i několik výhod, které jsou společné pro všechny techniky

Zákrok je zcela bezpečný, protože se při něm pracuje s lékařskými pigmenty, používají se jednorázové materiály a manuální přístroje procházejí sterilizací. Manuální pero má na konci čepelky, kterými se zasahuje jen do horních vrstev pokožky. Hojení trvá pouze pár dnů a kromě začervenání se nedostavují žádné nežádoucí efekty. Samotná procedura trvá jen několik desítek minut.

Vždy si zjistěte, jestli jste vhodnou adeptkou na permanentní make-up. Nemůžete ho podstoupit v případě těhotenství, kojení, epilepsie a akutní fáze kteréhokoliv onemocnění. Kontraindikací existuje hned několik, proto se vždy informujte předem.

Podstoupily jste některý ze zákroků permanentního make-upu nebo se teprve chystáte?

Související příspěvky

Peter Wang