Hlásím se vám opět s příběhem o mé hazardní vášni, tentokrát mě okouzlila online ruleta. Možná jste se už dočetli, o tom jak jsem úplnou náhodou objevil svět internetového kasina, a hned první večer usínal o nějaký ten peníz bohatší. Hned další den jsem se do říše hazardních her ponořil znovu a tentokrát jsem karty nechal karbaníkům. Vzpomněl jsem si totiž na dětství, kdy jsme s bratry vedle ostatních dětských her trávili čas u takové té zmenšené dětské rulety. Tenkrát mi hraní sice moc nešlo (bratři byli starší), ale co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Pokud hodláte ve čtení pokračovat, dozvíte se, jak moc se to v mém případě potvrdilo.

Staronové putování po černých a červených číslech mohlo začít

Po dalším klasickém dnu v práci jsem po příchodu domů rychle něco snědl a se sklenicí zlatavého moku se přesunul k mému počítači. Otevřel jsem webovou stránku online kasina, kterou jsem si minule raději uložil do záložek a během chvilky se přihlásil na svůj účet. Od minula se na mě ve stavu konta smála celkem vysoká čtyřciferná částka, která si jakoby sama říkala o navýšení.

Neváhal jsem a tentokrát bez přemýšlení otevřel nabídku online rulety. K mému překvapení mi kasino vysvětlilo, že není ruleta jako ruleta a existují její různé druhy. Pokud jste, stejně jako já nevěděli, že existuje evropská a americká ruleta, tak mrkněte sem, dozvíte se tam snad vše od historie, až po systém sázení. Každopádně já, jako hrdý Evropan jsem zvolil ruletu evropskou a byla to prakticky stejná ruleta jako z mých dětských let, jen vypadala mohutnější a nablýskanější. Stejně tak plátno, na které se umisťují sázky, bylo samozřejmě lepší a celkově na mě online místnost působila podobně jako u karet, velmi příjemným dojmem. Nezbývalo tedy než se posilnit vychlazeným pivem, které jsem si ke hře připravil a pustit se do toho.

Večer nezačal zrovna příjemně

V hlavě jsem si zopakoval, jak se vlastně ruleta hraje. Je to jednoduché, musíte trefit číslo, nebo alespoň jeho vlastnost, které určí kulička v ruletě. Ve velkém kole se točí menší „talíř“ rozdělený na 37 očíslovaných dílů, které mají buď červenou, nebo černou barvu (nula je zelená). Před roztočením musíte umístit svůj žeton znázorňující výši částky na sázku, kterou vyberete na plátně. Samozřejmě nemusíte tipovat konkrétní číslo, stačí například trefit barvu, nebo jestli číslo bude sudé. Já s oblibou sázím rozmezí, ve kterém se bude hodnota číslice pohybovat, například 1 až 18. Pravidla se naučte dobře, ale o nečestnosti jako jsou tyto, se raději ani nesnažte.

Ale už dost teorie, odhalím vám tedy, jak jsem s ruletou válčil já. První, asi tři hry jsem se držel taktiky, že budu volit barvu, nebo liché a sudé. No hádejte co, pokaždé se kulička zastavila na přesném opaku toho, co jsem před roztočením rulety zvolil na plátně. Posmutněle jsem dopil svou oblíbenou značku piva z ještě oblíbenějšího půllitru a na plátně zvolil dvě konkrétní čísla – datum mého narození. Pokud teď nepadne třináct, nebo osm, tak se snad raději vrátím k Blackjacku proběhlo mi hlavou, ale nechtěl jsem zase tolik předbíhat.

Maminko, děkuji!

Pokud se ptáte, proč děkuji své matce, tak proto, že mě neporodila ani o den déle. Po chvilce napínavého obíhání kuličky v ruletě se totiž zastavila přesně na čísle 13! Obrovskou radost na chvilku vystřídala zlost, že jsem mohl vsadit více, ale kdo mohl vědět, že mi vyjde něco takového. Výhra byla i přes nízkou sázku velmi příjemná a ruleta mě zabavila na celý večer. Podobný kousek se mi už sice nepovedl, ale než jsem se z online casina odhlašoval, stav mého konta byl opět veselejší. Usínalo se mi opravdu dobře a doteď jsem rád, že jsem se počátečním neúspěchem nenechal vykolejit. 

Peter Wang