Jednou z populárních metod zpestření vztahu je zážitek masáže pro dva. Taková masáž může nabýt různých podob, od jednoduché fyzioterapie západního střihu až po smyslnou tantru, o které bude pojednávat následující článek.

Masáž pro dva s tantrickou příchutí – proč ji vůbec vyzkoušet?

Proč by měla být právě tantra tím, co dodá vašemu vztahu novou mízu? Důvodů je pravděpodobně příliš mnoho na to, abychom je zde vypočítali všechny, ale pojďme se podívat alespoň na některé z nich.

  • Jde o něco zcela netradičního. Tantra vysoce vybočuje nad průměr ostatních masáží z celé řady příčin. Málokde najdete spojení meditace, erotiky a fyzického uvolnění koncentrované v takové míře, jako právě v tantře. Díky svému původu ve východních technikách a praktikách navíc představuje tato procedura pro Evropana něco exotického a tajemného. Pocit dobrodružství se vás bude držet od chvíle, kdy do tantrického salónu vstoupíte, až do chvíle, kdy jej opustíte… a možná ještě dlouho poté!
  • Vnese do vašeho vztahu novou jiskru. V intimní sféře učí tantra něze, trpělivosti a respektu, to ji ale v žádném případě nedělá o to méně vášnivou. Uvidíte sami! Pokud ale máte pocit, že vám to neklape, hledejte samozřejmě i další způsoby, jak vztahu navrátit šťávu.
  • Naučí vás novým způsobům poskytování rozkoše. V rámci tantry se můžete seznámit s bezpočtem erotických technik i erotogenních zón, o nichž jste možná ani netušili. S největší pravděpodobností si tyto nově nabyté znalosti odnesete s sebou do vlastní ložnice!
  • Přiměje vás nahlédnout na sexualitu z jiné perspektivy. V rámci tantrické filozofie je erotika něčím nikoliv jen fyzickým, ale bezmála božským. Tantričtí specialisté ji kombinují s technikami meditace a vizualizace, které vám umožní vnímat tento aspekt lidské zkušenosti dočista jinak!

Odkud se tato procedura vůbec vzala?

O tantře, o které zde mluvíme, koluje řada mýtů a nesrovnalostí. Někteří by jí chtěli přisoudit tisíce let starý původ a sledovat její rodokmen až kamsi k úsvitu věků. Faktem ale je, že tato odrůda masážní tantry je záležitostí veskrze moderní, ačkoliv si vypůjčuje některé prvky staroindických tradic a jógy.

Její vznik je nutno hledat v takzvaném neotantrickém hnutí, které nabylo na popularitě v období 60. – 80. let a inspirovalo se jak učeními nejrůznějších indických guruů, (včetně kontroverzního Osho), tak i západní psychoanalýzou. Z tohoto podhoubí vzešla i tato masáž, která z technického hlediska kombinuje prvky jógy, hlubokého dýchání i standardní švédské masáže.

Co můžete čekat, pokud se jako pár objednáte?

Samotné masáži v salónu obvykle předchází teplá sprcha či koupel, načež budete uvedeni na pokoj, kde vás bude čekat dvojice masér-masérka, případně dvě masérky. Občas je zde i možnost „dvojité masáže,“ kdy na vás budou individuálně pracovat dvě terapeutky / terapeuti.

Po úvodním rituálu se každý z vás uloží na pohodlný futon. Začíná se relaxační masáží nohou, zad a ramenních a trapézových svalů. Použití nahřátých ručníků i teplého oleje, případně lávových kamenů, záleží na nabídce i úsudku jednotlivých salónů, setkat se s ním můžete ale často. Ke smyslnému dráždění se navíc používá i zvláštních předmětů, jako je třeba pštrosí peří.

Pro tantru, ale i erotický zážitek obecně, jsou klíčové techniky hlubokého dýchání, ale i techniky vizualizace, s nimiž bystě měli být hned na začátku seznámeni. Bude třeba jich dbát!

Závěr masáže je pak již věnován primárně něžné stimulaci intimních a erotogenních zón, a to většinou až k orgasmu. Je ale jen na vás, kam až necháte svého terapeuta zajít.

Masáži pokaždé předchází konzultace, při které si pár může stanovit limity, které nechce, aby byly překročeny. Někomu nemusí být po chuti, aby se cizí masér nebo masérka dotýkal jeho partnera na intimních partiích. Pokud se ale k tantře přistoupí bez žárlivosti jako k potenciálně terapeutickému zážitku, rozhodně přinese své ovoce!

Jaký je váš postoj v tomto ohledu? Odvážili byste se párové tantry i s vědomím, že se vašeho partnera / partnerky bude dotýkat cizí člověk?

Související příspěvky

Peter Wang