O pronájem bytu v Liberci bude vždy zájem. Vlastníte-li zde prázdný byt nechte ho vydělávat peníze. A ne malé! Jak na to? To vám prozradíme vzápětí!

 

Úspěšný pronájem bytu začíná jeho vyšperkováním

Čím vyšší nájem doufáte ze svého bytu vytěžit, tím více byste měli zapracovat na jeho uvedení do co nejreprezentativnějšího stavu. Je na vás, zda se rozhodnete pustit do celkové rekonstrukce (pokud na ni vůbec budete mít finanční prostředky), nebo zda zůstanete u dílčích úprav. Něco byste ale s bytem do začátku každopádně udělat měli. I prosté vymalování stěn či futer od dveří kvalitními barvami a laky může podstatně zvýšit dojem, který bude případný nájemník z vašeho bytu mít. A s tím vším roste i jeho ochota přistoupit na navrhované nájemné. Článek o úpravě bytu před prodejem, který lze ale vztáhnout i na pronájem, si můžete přečíst zde.

 

Zvažte služby profesionálních homestagingových agentur

Slyšeli jste již o homestaginingu? Pokud ne, zjistěte si o této službě více. Může vám totiž významně pomoci navýšit prestiž vašeho bytu v očích budoucích nájemníků.

Homestaging spočívá v naaranžování nemovitosti takovým způsobem, aby se líbila jak na fotografiích, tak při eventuální prohlídce. Jeho součástí mohou být jednoduché úkony, počínaje pečlivým úklidem a vyleštěním povrchů až po přestavování nábytku za účelem optického zvětšení prostoru. V rámci homestagingu se můžete dočkat takových úprav, jako je výměna závěsů a povlečení za jinak barevné, redukce zbytečností nebo citlivé naaranžování dekorativních předmětů. Vše může prohloubit genia loci čili ducha místa.

Homestaging neznamená rekonstrukci a někdy se hanlivě označuje jako pouhá Potěmkinova vesnice. Pokud ale prokazatelně funguje a zvyšuje atraktivitu bytu (a s ní i jeho cenu), jak bylo doloženo mnoha studiemi, pak rozhodně stojí za zvážení.

Homestaging se stále více uplatňuje nejen při prodeji bytu, ale i při jeho pronájmu. To proto, že může pomoci zdůvodnit o něco vyšší cenu, než jaká je standardem.

 

Jste s úpravami bytu hotovi? Je načase připravit inzerát

Základem inzerátu by měly být dobré fotografie. Profesionální fotografie bývá většinou zahrnuta v již zmíněném homestagingu. Jestliže se pro něj nerozhodnete, můžete volit služby profesionálního fotografa, nebo zkusit štěstí sami. V posledním případě by se vám mohl hodit tento článek, v němž najdete pár tipů na fotografování interiérů.

Jakmile máte nafoceno, měla by přijít řada na vaše umění slova. Nemusíte psát květnatě a text zbytečně natahovat, zároveň však nikdy neopomíjejte důležité informace, jakými jsou u bytu jeho:

  • Dispozice (1+kk, 2+kk, 3+1 apod.)
  • Příslušenství, například sklep, balkón, terasa, parkovací místo, popř. zahrádka a podobně
  • Patro, v němž se byt nachází
  • Orientace na světovou stranu
  • Druh stavby
  • Způsob vytápění
  • Druh vlastnictví (osobní, družstevní atd.)

A samozřejmě konkrétní místo , v němž se byt nachází. Můžete se rozepsat e o konkrétní liberecké čtvrti, v níž se byt nachází, nebo vyzdvihnout přednosti města jako takového. Nabízí se blízkost sjezdovek a přírody Jizerských hor, aquapark, zoo a další místní atrakce podle vašeho uvážení.

Jestli má váš byt nějaké vady, nesnažte se je přecházet . Uveďte je, ale nezapomeňte stále zdůrazňovat přednosti.

Jakmile budete mít text hotov, inzerát vyvěste. Realitní inzerci dnes vládne internet a přes velké realitní portály (třeba Bigle.cz) může vaše nabídka oslovit tisíce zájemců. Možná je budete muset nakonec i odhánět!

Pronajímali jste někdy v minulosti byt? Poraďte ostatním, jak jste na to šli a jakým případným problémům jste museli čelit?

Související příspěvky

Peter Wang