Zorientujte se díky tomuto článku v široké nabídce vakuové techniky, kam se řadí různé typy manipulátorů na kámen, panely, sklo a další materiály. Inspirujte se našimi tipy a naučte se bezpečně zacházet s jednotlivými přístroji, které mohou Vaší společnosti přinést významnou konkurenční výhodu. V tomto článku Vám představíme typy a využití nejčastěji prodávané manipulační techniky.

 

Vakuová technika je investicí, která se Vaší společnosti vrátí v podobě širokého spektra výhod

 • BEZPEČNÁ A RYCHLÁ MANIPULACE S BŘEMENY
 • ÚSPORA PERSONÁLNÍCH NÁKLADŮ
 • VYŠŠÍ EFEKTIVITA PRÁCE
 • VÝRAZNÉ SNÍŽENÍ RIZIKA PRACOVNÍCH ÚRAZŮ
 • INTUITIVNÍ OVLÁDÁNÍ UMOŽŇUJÍCÍ UMISŤOVAT PŘEDMĚTY S PŘESNOSTÍ NA MILIMETRY
 • VYSOKÁ MAXIMÁLNÍ NOSNOST A NÍZKÁ VLASNÍ VÁHA

 

Oblasti využití vakuové techniky

Jsou velmi účinným pomocníkem k uchopení, zdvihnutí, přidržení a přemístění břemen.

Vakuová technika je uplatňována ve stavebnictví, při stěhování i v zemědělství. Bez použití vakuové techniky je prakticky nepředstavitelné i zasklívání oken ve výškách. Své místo nachází také v různých oblastech průmyslu, jako je například potravinářský, automobilový, zpracovatelský, obalový či dřevozpracující. Některé společnosti jsou již plně automatizované.

 

Udělejte si jasno v tom, s jakými břemeny potřebujete manipulovat a vyberte si přístroj, který se stane Vaším nenahraditelným pomocníkem

Technika je opravdu různorodá a každý z přístrojů je uzpůsoben k manipulaci s jinými typy přístrojů – zkrátka každý projekt vyžaduje individuální řešení, proto si koupi konkrétní techniky pořádně promyslete. Pokud ještě nemáte zcela jasno, využijte možnosti pronájmu a vyzkoušejte si, jak se Vám s jednotlivými typy strojů pracuje a který z nich Vám ve firmě nejvíce usnadní práci.

 

Technika vytvořená ke zdvihu a přemisťování břemen s různou povrchovou úpravou

SAMONASÁVACÍ

 • Plast, sklo, plech a další hladké povrchy

HADICOVÉ

 • krabice, pytle

PŘÍSAVKOVÉ

 • tabulová skla

ELEKTRICKÉ

 • dřevo, beton, plech, panely

 

Vakuové přístroje vhodné k přemisťování kamene

Přístroje jsou uzpůsobené k manipulaci mramoru, kamene, schodnic, žuly, obrubníků, náhrobků, betonových prvků a jiných stavebních materiálů. Tuto techniku můžete využít také k přemisťování pytlů s maltou či betonem.

 

Přístroje jako stvořené k manipulaci plechů a sendvičů

Jedná se o techniku, která vydrží v nepřetržitém provozu až 8 hodin. Šetří Váš čas, peníze a zlepšuje pracovní podmínky všech Vašich pracovníků. Přístroje je možné použít za kteréhokoliv počasí, protože jednotlivé části jsou chráněny před působením vnějších vlivů, a proto se hojně využívají především při montáží střešních a stěnových panelů.

Byly navrženy tak, aby se daly během pár okamžiků přetransformovat k manipulaci různých předmětů. Jednotlivé stroje se mezi sebou liší způsobem ovládání, výdrží na jedno nabití, maximální nosností a tepelnou odolností.

 

Seznamte všechny Vaše pracovníky s bezpečnostními pravidly

Abyste mohli naplno čerpat z výhod, jaké vakuová technika přináší, musíte vědět, jak správně postupovat při jejich použití. Jedině tak zabráníte pracovním úrazům a vzniku škod na manipulovaných předmětech.

 • Při manipulaci se strojem se vždy řiďte pokyny výrobce
 • Obsluhou strojů pověřte zaměstnance, kteří splňují k takové činnosti veškeré předpoklady a jsou seznámeni s možnostmi použití a případnými riziky
 • Veďte průvodní a provozní dokumentaci
 • Provádějte pravidelné kontroly technického stavu
 • Před každým použitím zkontrolujte, že přístroj není mechanicky poškozen

Veškerou techniku uchovávejte v ochranných pouzdrech a na bezpečném místě. Při manipulaci břemen nepřekračujte maximální nosnost ani teplotní odolnost. Počet přísavek, materiál i tvar uzpůsobte typu předmětu, se kterým chcete manipulovat.

Prováděli byste pravidelný servis u prodejce zařízení, nebo byste touto činností pověřili někoho z firmy?

Související příspěvky

Peter Wang