Čím jsou novostavby Praha 5 specifické od jiných městských částí? Jaké výhody a novinky na nás v této lokalitě Prahy čekají? Pojďme se společně podívat blíže na tuto skvělou oblast a zjistit jestli je právě ona ta pravá pro Váš nový domov. Zajímavých realitních projektů je zde několik a s jistotou můžeme říci, že se máte na co těšit!

Proč si vybrat právě Smíchov a okolí jako svojí novou domovinu?

Než se pustíme do podrobného popisu, pojďme si na úvod říci, že tato oblast je poměrně rozsáhlá. Z jedné strany se můžeme těšit rozlehlou přírodní oblastí Prokopského údolí, která je spojena s Jinonicemi, odkud se velmi jednoduše můžeme napojit na Barrandovský most a dále pokračovat po Jižní spojce až k Andělu, přes který vede skvělý dopravní spoj známý jako tunel Blanka. Ten totiž propojuje velkou část Prahy a díky němu se můžeme během 15 minut objevit z Troji až na zmíněné Jižní spojce, kde můžeme dále pokračovat do ostatních koutů města.

Dopravně je tedy Praha 5 opravdu dobře propojená s celým městem. I když zde nalezneme několik zásadních dopravních spojů, místo dokáže být překvapivě klidné. Jste pro aktivní životní styl a rušný městský život? Zaručeně zde budete spokojeni. Stejně tak lidé s oblibou klidných, rezidenční oblasti, které jsou například v Košířích nebo Malvazinkách. Zde nalezneme nejednu vilovou čtvrť, kde nalezneme skvělý prostor pro klidný rodinný život a výchovu dětí. Samozřejmostí je přítomnost několika vzdělávacích zařízení, které nabízejí vědomosti pro všechny věkové kategorie studentů a různých zaměření.

Jaká je občanská vybavenost v této části Prahy?

Smíchov je poměrně rozvinutou částí, kde můžeme naleznout bohaté možnosti. Pojďme se podívat, co na nás čeká. Co se nakupování týká, bude hlavním bodem pravděpodobně OC Smíchov. Jakožto hlavní nákupní bod, který je vybavený velkým, dvoupatrovým Hypermarketem, tak řadou obchodů s módou, elektronikou nebo dalšími službami. Mezi ně patří například restaurace, kino nebo směnárna. Přímo v budově nákupního domu nalezneme několik bankomatů a v blízkém okolí také samostatné pobočky předních bank. Ty by měly stačit pro veškeré finanční potřeby, a kdyby bylo náhodou potřeba vyřídit cokoliv dalšího, můžeme se poměrně snadno objevit během 10-15 minut přímo v centru.

Jak se nám podaří během tak krátké chvíle objevit přímo v srdci města?

Důvodem je přímé napojení na metro, které zajišťuje zastávka žluté linky B s názvem Anděl. V pěší vzdálenosti zastávky metra jsou také zastávky autobusů, nedaleké autobusové nádraží Knížecí a také zastávky tramvaje mířící do všech koutů Prahy. Pokud by ani tyto možnosti nestačili, můžete nasednout na vlak na nedalekém Smíchovském nádraží, odkud je možné vyrazit kamkoliv po republice. Pro řidiče automobilů je zde samozřejmě dostupná silnice vedoucí přímo přes Vltavu směrem do centru.

Pro které obyvatele jsou vhodné místní novostavby?

Vždy záleží na osobních preferencích a dostupných financích. Najdeme zde například opravdu rozsáhlý projekt v bývalém areálu továrny Walter, kde se v minulosti vyráběly motory do letadel a ostatních dopravních prostředků. Na tomto místě nalezneme opravdu zajímavý komplex novostaveb propojující klidnou lokalitu Malvazinek s business centrem Jinonice. Tam nalezneme nejednu velkou společnost, jako je například softwarová firma Oracle.

Jaké ostatní pracovní příležitosti zde můžeme objevit?

Kromě již zmíněných center obchodu a služeb, je zde například opravdu rozsáhlý areál nemocnice Motol a Na homolce, které patří mezi jedny z největších v České republice. Pro lidi se zdravotnickým zaměřením jde o velmi zajímavý objekt, kde najde uplatnění opravdu velké množství občanů.

A co vy si myslíte o Praze 5? Je to dobré místo k životu? Informujte nás v komentáři!

Související příspěvky

Peter Wang