Moderní trendy se stále mění a otázka jak vybrat dřez podle vzhledu nemusí být hned jasná. Naštěstí vám přinášíme tento článek s praktickými radami a porcí inspirace. Po jeho přečtení si uděláte lepší přehled ve světě kuchyňských dřezů a kuchyňských potřeb a pořídíte si ten správný do své krásné kuchyně.

Jak vybrat dřez podle vlastního vkusu

Ve světě, kdy nám módní trendy diktují, co je moderní a co by se nám naopak už líbit nemělo, může být složité nepodlehnout. Hned na začátek článku, který vám má přinést inspiraci pro úspěšný výběr nového kuchyňského dřezu, je potřeba připomenout, že výsledek by se měl líbit především vám. Pokud tedy něco uvádíme jako aktuální trend a vám se daný model prostě nelíbí a nedokážete si ho představit ve své kuchyni, nemusíte nad tím ani uvažovat.

Vezměte v úvahu praktické vlastnosti

I přesto, že je kritérium vzhledu velmi důležité, nemělo by být na prvním místě. Nejdříve si totiž musíte zodpovědět několik praktických otázek, které vám přirozeně zúží nabídku výběru. A až z této nabídky si můžete zvolit ten správný dřez.

Co si nejdříve rozmyslet při výběru dřezu?

· Rozměry

· Typ dřezu (jednodřez, dvojdřez)

· Hloubku

· Umístění v kuchyni

Nezapomeňte také na to, že ke dřezu budete muset vybrat i ladící a praktickou kuchyňskou bakterii. Výběru dřezu věnujte stejnou pozornost jako výběru autodílů. Kvalitní díly i povinnou výbavu najdete na Inity.

Provedení nejrůznějších barev

Kuchyňské dřezy z granitu a umělého kamene je možné vytvořit snad v jakékoliv barvě. Do materiálu se totiž přidávají barvy. Získat tak můžete efektně vypadající a jemně vzorovaný dřez, který dokonale splyne s kuchyňskou linkou.

Barevně příjemné jsou také keramické dřezy, které jsou známé i díky své barevné stálosti, takže dřez vydrží stále krásný i po letech.

Dnešní moderní technologie nabízí dokonce takové vymoženosti, jako je například zelený či červený dřez, případě provedené v jakékoliv jiné výrazné barvě. Díky tomu může kuchyně hrát všemi barvami, případně tvořit jeden dynamický barevný celek.

Snadno kombinovatelná a nestárnoucí klasika

Naprostou klasikou mezi dřezy je rozhodně nerez. Stříbrně lesklý či efektně kartáčovaný povrch vypadá dobře při kombinaci snad s jakýmikoliv dalším vybavením. Dá se barevně sladit se všemi barvami a výhodou je i to, že v nerezové variantě je dostupných nejvíce modelů kuchyňských baterií.

Na druhou stranu není příliš moderním prvkem a má své nedokonalosti. Aby nerezový dřez vypadal čistě a upraveně, musíte se poměrně často věnovat leštění jeho povrchu od zaschlých kapiček.

Kombinace kontrastních barev

Aktuální trendy hodně pracují s kontrastními barvami. Do jinak světlé kuchyně tak můžete zvolit například tmavé spotřebiče a dřez v tmavé barvě. V kuchyních se používají se hladké materiály v kombinaci černé a bílé. V kurzu jsou také nejrůznější odstíny šedé. Jejich předností je to, že není hned vidět každá nečistota v porovnání s čistě bílou a šedavé odstíny snadno doplníte i nějakou veselejší a výraznější barvou.

Hodit se vám mohou i tipy ohledně celkových moderních trendů v kuchyních. Možná vám napoví, co by se vám mohlo líbit. Trocha inspirace se navíc hodí i v případě, že v dohledné době rekonstrukci neplánujete.

Při rekonstrukci celé kuchyně vezměte v úvahu vzhled skříněk a spotřebičů, k čemuž vyberete vhodný dřez. Výsledek by měl dobře pracovat jako celek. Doufáme, že inspirace v tomto článku vám alespoň trochu ulehčila výběr, případně představila nové možnosti a aktuální trendy. Kuchyně by totiž měla být nejenom praktická, ale také krásná, aby se nám v ní dobře pracovalo.

A jaký dřez se nejvíce líbí vám? A co by nemělo chybět ve vaší kuchyni snů? Podělte se o další nápady a inspiraci v komentářích.

Související příspěvky

Peter Wang