Jednoho dne odpoledne si mě na ICQ přidal do contakt listu člověk s přezdívkou Jehovista. Následná konverzace rozhodně stála za to.
Jednoho dne odpoledne si mě na ICQ přidal do contakt listu člověk s přezdívkou Jehovista. Chvilku jsem přemýšlel, jestli ho mám autorizovat, ale jelikož jsem neměl zrovna nic na práci, rozhodl jsem se ze to zkusím. Následná konverzace za to rozhodně stála:
********************************************************************************************
Jehovista (04:51 PM):
Dobrý den
Stoyan (04:51 PM):
Ahoj
Jehovista (04:51 PM):
O co máte zájem že jste si mě autorizoval? věříte v boha?
Stoyan (04:52 PM):
vy ano?
Jehovista (04:52 PM):
ano.
Stoyan (04:53 PM):
ve ktereho?
Jehovista (04:53 PM):
v Ježíše pane
Stoyan (04:54 PM):
ja verim v silu informacnich technologii...
Stoyan (04:54 PM):
a v to, ze v budoucnu bude jejich sila jeste vetsi
Jehovista (04:54 PM):
jaká je síla informačních technologií? popište mi ji
Stoyan (04:57 PM):
jejich sila je obrovska, vemte si napriklad internet...
Stoyan (04:57 PM):
najdete tam uplne vsechno, staci kdyz umite hledat...
Jehovista (04:57 PM):
to je pravda
Stoyan (04:58 PM):
a kdo ovladne naplno jeho moznosti, bude mit velkou moc
Jehovista (04:58 PM):
Vy je ovládáte?
Stoyan (04:58 PM):
snazim se:-)
Jehovista (04:58 PM):
zajímavé.. věříte ještě v něco?
Stoyan (04:59 PM):
driv jsem rikaval ze verim v sebe, ale kazdej clovek je omylnej... takze uz tohle neprohlasuju
Jehovista (05:00 PM):
Každý se někdy může zmílit
Stoyan (05:01 PM):
jj, souhlasim
Stoyan (05:02 PM):
v co verite vy mimo jezise?
Jehovista (05:04 PM):
v Aštara Šerana
Stoyan (05:05 PM):
ten z vesmirnych lidi? Uz jsem o nem nekdy myslim slysel
Jehovista (05:05 PM):
ano
Stoyan (05:05 PM):
kdo je presne ten astar seran?
Jehovista (05:06 PM):
http://www.vesmirni-lide.cz/obrazky/obr252x_menu.jpg
To je on
Stoyan (05:06 PM):
hmmm, blondak...
Stoyan (05:07 PM):
tak uz vim jak vypada, ale kdo to je?
Stoyan (05:07 PM):
Buh?
Jehovista (05:07 PM):
Je to Duchovní bytost vyššího vědomí a velitel vesmírné flotily 10 miliónů mateřských lodí
s velitelstvím na Vesmírné stanici šáre
Stoyan (05:08 PM):
on ma vesmirne lode?
Jehovista (05:08 PM):
ano
Stoyan (05:08 PM):
Znate serial Hvezdna Brana?
Jehovista (05:09 PM):
Ano, znám
Stoyan (05:09 PM):
a myslite si ze je na tom neco pravdy?
Jehovista (05:09 PM):
Podlě mě není
Stoyan (05:10 PM):
Ale to ze astar seran ma flotilu 10 milonu materskych lodi je podle vas pravda?
Jehovista (05:10 PM):
Přesně tak..
Stoyan (05:10 PM):
a videl jste ho nekdy?
Stoyan (05:10 PM):
nebo nekterou z tech materskych lodi?
Jehovista (05:11 PM):
Nikdo z nás ho zatím neměl možnost vidět, pouze v posmrtném životě je možno se s Aštarem setkat
Stoyan (05:12 PM):
A ta jeho flotila se nachazi kde?
Jehovista (05:12 PM):
ve vesmíru
Jehovista (05:12 PM):
všude ve vesmíru
Stoyan (05:12 PM):
A jaktoze ji jeste nikdo neobjevil?
Jehovista (05:12 PM):
protože jeho lodě jsou neviditelné.. mají tuto funkci
Stoyan (05:14 PM):
muzete mi vysvetlit princip teto zneviditelnovaci funkce?
Jehovista (05:14 PM):
Ten je přísně tajný..
Stoyan (05:14 PM):
a vy ho znate?
Jehovista (05:15 PM):
Bohužel ne, znají ho jen ti nejvyšší
Stoyan (05:15 PM):
Vy patrite do tech vesmirnych lidi?
Jehovista (05:15 PM):
ano
Stoyan (05:15 PM):
a jakou funkci zde zastavate?
Jehovista (05:16 PM):
člověka který se snaží přivést ostatní lidi na naši víru
Stoyan (05:16 PM):
aha, takze vlastne delate takovej nabor, ze?
Jehovista (05:16 PM):
ano, dá se to tak říci
Stoyan (05:17 PM):
plati vas za to?
Jehovista (05:17 PM):
ne, tato funkce je spíš čest než obyčejná práce
Stoyan (05:19 PM):
a plati vas nejak ti Vesmirni lide?
Jehovista (05:19 PM):
již sem odpověděl. Ne, neplatí
Stoyan (05:19 PM):
maji vesmirni lide ve svych radach i hackery?
Jehovista (05:19 PM):
Kdo je to ten hacker?
Stoyan (05:21 PM):
no prave ten, ko vyuziva potencial informacnich technologii naplno..
Jehovista (05:21 PM):
pokud vím tak ne.. ale zřejmě budeme muset nějakého hackera dostat k nám
Stoyan (05:22 PM):
Ja myslim ze se vam to nepovede
Stoyan (05:22 PM):
hackeri jsou chytra stvoreni:-)
Jehovista (05:22 PM):
jsou to lidé?
Stoyan (05:23 PM):
Ano, samozrejme ze jsou to lide, ale pochybuju ze by se chteli pridat k nejake sekte...
Stoyan (05:23 PM):
Jsou nezavisli
Stoyan (05:24 PM):
maji radi svobodu
Jehovista (05:24 PM):
aha
Jehovista (05:24 PM):
mám pocit že vy jste jeden z nich, mílím se?
Stoyan (05:25 PM):
ja nejsem hacker, spis takova nadprumernejsi lama:-)
Jehovista (05:25 PM):
Omlouvám se ale pro dnešek už budu muset zřejmě odejít, pokud tu budete i příště tak si můžeme promluvit ještě víc. Nashledanou
Jehovista (05:25 PM):
Lama? vy nejste člověk?
Stoyan (05:25 PM):
OK, nashle
********************************************************************************************
Ještě dlouho po tom, co se milý pan Jehovista odpojil, jsem se smál. Pak jsem ale začal přemýšlet... Může tomu všemu vůbec někdo věřit a nebrat to jako pohádku? Věří vůbec tomu sám pan Jehovista? Nedělá si třeba z ostatních jen legraci? Nedalo mi to a rozhodl jsem se najít nějaké informace o těchto "Vesmírných lidech". Informací jsem našel, k mému překvapení, dost.
Asi nejlepší popis této futuristické partičky jsem našel na Wikipedii. Pokud jste líní to celé číst, alespoň stručně nastíním, co jsou tihle lidé vlastně zač. Jedná se o jakýsi druh sekty, jejíž členové věří, že budou-li dostatečně láskyplní a věřící, mohou převibrovat do vyšší (páté) dimenze, kde budou žít v kvalitnějších podmínkách v nové společnosti. V tom jim brání ještírci - Síly temna, které se živí lidským strachem a proto se jej snaží šířit a bránit Silám světla (hodným Vesmírným lidem), aby šířili mezi lidmi lásku. Významnou postavou Sil světla je Aštar Šeran - údajný velitel Velké vesmírné flotily deseti miliónů mateřských lodí s velitelstvím na vesmírné stanici Šáre. Vše prý vysvětluje tento obrázek. Pokud pomineme, že vypadá jako by ho kreslilo dítě navštěvující mateřskou školu, zjistíme, že původci všeho zla na Zemi jsou vlastně programátoři. Nad tím jsem se trochu pousmál, protože programátor je mé vysněné povolání.
Další stránka týkající se Vesmírných lidí, která mě zaujala, byla tato reportáž. Parta pěti mladých lidí se vypravila na přednášku, kterou pořádali Vesmírní lidé. Vše berou s vysokým nadhledem a při čtení jejich zážitků se určitě pobavíte.
Nakonec jsem také navštívil oficiální web Vesmírných lidí. Tyto stránky rozhodně doporučuji jako četbu na dlouhé chvíle, až se někdy budete nudit. Nenechají totiž vaší bránici ani chvilku v klidu. Nachází se zde celá "bible" vysvětlující filozofii těchto jedinců. Také videa a fotky zachycující UFO, které mají pravděpodobně člověka přesvědčit, že Aštar má v hangáru doopravdy pár vesmírných lodí. Díky Aštarovi si dokonce můžeme stáhnout více než 600 písniček zdarma. A nejedná se přitom o nějaké motlitby, ale je o autory jako je Elán, Gott, Suchý a Šlitr. Výběr je sice trochu omezený, ale rychlost stahování je výborná. Uvedu zde pouze zlomek témat, kterým se ještě na oficiálním webu věnují: Připojení Země do Kosmické konfederace planet v Galaxii; Nabídka prezidentům ČR a SR na osobní setkání; Kristus odhaluje stát démonů, jeho přisluhovači a jeho oběti; Vesmírní přátelé o TV; Vesmírní o medicíně; Vesmírní o stravě atd... Nedá se ani popsat, jaké perly zde najde. Viz třeba petice za zrušení strašidel. Člověk má občas opravdu pocit, že je se jedná pouze o recesi.
Mně osobně připadá tento příběh o boji sil dobra a zla ve vesmíru jako nějaké béčkové scifi. Nedokáži si představit člověka, který by tomu všemu bezmezně věřil, ačkoliv je víc než pravděpodobné, že takoví budou a také to, že jich možná nebude málo. Úplně mi z toho běhá mráz po zádech, ale nezbývá nic jiného, než to celé brát stále s nadhledem.
Na závěr ještě jedna perlička... Vesmírná drůbež, což je velmi kvalitní a často aktualizová parodie na Vesmírné lidi. Toť vše a doufám, že jste se při čtení toho, jak Síly světla v čele Aštarem Šeranem bojují s proradnými ještírky pobavili alespoň tak, jako já.

Předcházející článek: Státní dluh
Následující článek: Vtipy
| Stoyan | stoyan(zavinac)tiscali.cz |
|
![]() |
||
4.8.2007 13:32:07 |
195.47.46.* |
|
| jang | ||
tak tohle je nářez....takhle sem se nezasmál hodně dlouho ![]() |
||
2.1.2008 0:23:00 |
81.201.60.* |
|
| D@niel | ||
| Ještě teď mě bolí v krku od toho jak jsem se tlemil a řekl bychže už jsem taky očipovanej. | ||
25.1.2008 22:07:30 |
194.228.101.* |
|
| Mareelsaan | ||
| kokně te se na můj web | ||
17.2.2008 11:21:11 |
213.168.183.* |
|
| joseph | ||
vostry fakt lol ) |
||
24.3.2008 22:19:44 |
90.176.96.* |
|
| Skibinka | ||
mazete moe komentare?
ubohy! |
||
10.6.2008 18:48:04 |
85.160.84.* |
|
| Stoyan | ||
Skibinka: Nemazu tvoje komentare, mazu veskere komentare obsahujici urazky a vulgarismy, tedy ty ubohe. Kazdy nazor jde vyjadrit i slusne, i kdyz pro nektere je to tedy dost obtizne jak vidim
A kdyz uz tedy budu reagovat, tak clanek se jmenuje Jehovista, protoze onen "vesmirny clovek" mel takovy nick na ICQ, neni to muj vymysl. Jestli je i ortodoxni jehovista opravdu nevim. |
||
10.6.2008 18:58:17 |
195.47.46.* |
|
| Skibinka | ||
nebo mam todle brat jako joke? to co tu je uverejneno?![]() |
||
11.6.2008 18:31:40 |
85.160.97.* |
|
| Stoyan | ||
Tento clanek nema byt zdrojem informaci o Jehovistech. Rozhovor je autenticky a opravdu se stal a zbytek clanku je me subjektivni zhodneceni stranek Vesmirnych lidi (ne jehovisu). Clanek se jmenuje Jehovista jen proto, ze to byl nick onoho cloveka, ktery o sobe prohlasoval, ze je clenem Vesmirnych lidi. Pokud bych mel byt vystizny, mel by se tedy clanek jmenovat Vesmirni lide/clovek a takovy nick mel mit i onen clovek, aby v tom nedelal chaos
Jinak jestli je to joke? No Vesmirni lide se tvari dost vazne, ale po navsteve jejich stranek se nezbyva nez smat, takze at si kazdy vytvori svuj nazor ![]() |
||
11.6.2008 20:10:37 |
195.47.46.* |
|
| skibinka | ||
jo vlastne on si te pridal ale i tak je to podívne |
||
12.6.2008 11:21:54 |
84.242.92.* |
|
| Stoyan | ||
| Nevim jak me nasel, v tu dobu jsem mel sve ICQ number na webu, ale nevim jestli vesmirni lide prolezaji weby s IT security tematikou. Asi to byla spise nahoda. | ||
12.6.2008 11:24:03 |
195.47.46.* |
|
| skibinka | ||
aaaa nekdo je online noooo to asi jo...se me taky nekdy stava ![]() |
||
12.6.2008 11:28:25 |
84.242.92.* |
|
| Stoyan | ||
skibinka: Veskere komentare mam presmerovane na mobil, takze pokud jsem zrovna nekde blizko pc a mam chut, odpovim rychle ![]() |
||
12.6.2008 17:06:00 |
195.47.46.* |
|
| Skibinka | ||
jooo tak to je veeelika vymozenost to mas paradni by me nenapadlo ![]() |
||
12.6.2008 18:54:00 |
85.160.87.* |
|
| May´B | ||
No ciwe, panejo - poprve si rikam jak je pekne mit porad hodne veci na praci a nemit cas na picoviny ![]() |
||
21.7.2008 14:10:42 |
90.176.236.* |
|
| Poky | ||
| Tak to mě teda pobavilo, mám podobnou zkušenost ;) | ||
31.7.2008 21:05:51 |
85.207.18.* |
|
| S|lVer | ||
| lose dige schus totalni demence do klecí s nima a do blázince
btw: kdyz mi tento typ lidi klepe na dvere nemusim jit s kosem az ke kontejneru.... |
||
6.10.2008 23:05:44 |
88.103.155.* |
|
| Sony Dos | ||
| Joo tak takhle sem se neřezal smíchy hoooodně dlouho fakt pecka. | ||
4.11.2008 21:55:25 |
82.150.166.* |
|
| Pavlik | ||
| Tak sranda to urcite neni a pokud si myslite ze ano, tak pak nechapete ze ve vesmiru existuje zivot a ze se nas vsech to tyka, protoze nikdo neni od nikoho oddelen, ale vsichni tvorime jeden CELEK, myslim tim VESMIRNY CELEK. | ||
11.7.2009 11:47:48 |
212.5.205.* |
|
| Petr | ||
| Lepší parodie na Vesmírné lidi a podobné sekty jsou Svědkové kedlubnovi:
http://kedlubny.sweb.cz/hlavni.html |
||
16.7.2009 19:08:46 |
62.245.104.* |
|
| Stoky | ||
Tak to je fakt moc hustý asi malej borec ten jehovista![]() |
||
7.8.2009 1:54:25 |
212.96.178.* |
|
| jeho siste? | ||
| visti,jeho,sisrs ende bradrs.....dohromady šňůra perel do supermarketu KUNDALINI ENERGIE NAOPAK. | ||
25.3.2012 22:16:05 |
109.80.57.* |
|
| JAKÁ CUNDA? | ||
| LINI?MY NEJSME TAK LINI,ZALEŽI,S KYM........MLADA NEJAKA MILADA JO,KLIDNĚ! | ||
25.3.2012 22:17:16 |
109.80.57.* |
|
| JAKA MILADA? | ||
| MLADÁ,MLADÁ?? HEZKÁ,MLADÁ , PER SPEKTIVNÍ,KOČKA A JEMNOST.... | ||
25.3.2012 22:18:27 |
109.80.57.* |
|
| JEMNÁ,JO? | ||
| MOC,A VZDĚLANÁ A MOC NÓBL OHOZ I KSICHT,EŇO,NĚŇO..... | ||
25.3.2012 22:19:22 |
109.80.57.* |
|
| A JEN VONA,JO? | ||
| SKORO....JINÝ,MLADŠÍ....TAKY,TAKY EŇO .......VŠECKY,PRIMA ZBOŽÍ,JENOM BOŽÍ...... | ||
25.3.2012 22:20:38 |
109.80.57.* |
|